אם אינכם רואים את התמונות במכתב לחצו כאן                                                    אוגוסט 2006


לקוחות יקרים!
מי שמחזיק בדעה רעה על בגוניות, זכר לימים העתיקים בהם הבגוניה היחידה שגודלה בחוץ היתה זו הנקראת בגוניה פורחת-עד, ראוי לו שיקפוץ לביקור קטן בתצוגת הבגוניות שלנו. בתצוגה מוצגים מבחר זנים זקופים ופורחים, המתאימים לגידול בעציצים בתנאי צל עם מעט שמש. בגוניות אלו חיות היטב מספר שנים בעציץ, ללא תנאים מפנקים. הן זקוקות לניקוז מעולה ורצוי לא להניח צלחות האוגרות את המים מתחת לעציץ. רוב הזנים שורדים את החורף של מישור החוף ללא קושי, אך אם השתיל נמצא במקום חשוף הוא נצרב ומתחדש עם התחממות מזג האוויר. באביב רצוי לבצע גיזום חידוש בגובה 20 ס"מ בערך והצמח ישוב תוך זמן קצר לצורתו היפה. רוב הבגונית מעדיפות לגדול בעציצים ולא באדמה.
הפעם בחרנו להראות לכם בגוניה הנקראת 'כנפי דרקון'. התמונות מדברות בעד עצמן...
 
תמונות נוספות


ענק קוסמופוליטי
לכבוד חודש העשבים הקישוטיים אנו מציגים לפניכם את אחד העשבים המרשימים ביותר שהגיע אלינו בשנים האחרונות – מיסקנתוס סיני, זן קונדנטוס 'קוסמופוליטן'. שם ארוך ומרשים לצמח גדול ומרשים אפילו יותר. הסוג מיסקנתוס מוכר בארץ כבר יותר מעשור, בעיקר בזכות הזן 'זברינוס' (עשב זברה), שהיה הראשון שהגיע לארץ. במהלך השנים האחרונות הגיעו אלינו זנים רבים ויפים, חלקם טובים יותר מעשב הזברה, הנוטה לרבוץ לצדדים במהלך הקיץ ולאבד מיופיו. הזן קוסמופוליטן הוא זן גדול וזקוף במיוחד, היכול להגיע לרוחב של 2 מטר ולגובה של 3 מטר (בעת הפריחה)! עליו מגוונים בלבן ורחבים יחסית לזני מיסקנתוס אחרים. בחודש אוגוסט נפתחות מעל נוף הצמח מעין שיבולים ענקיות, המזכירות זנב-סוס. שיבולים יפות אלו נשארות על הצמח שבועות רבים ותנועתן ברוח מכניסה עניין רב לגינה בחודשי סוף הקיץ והסתיו.
תמונות נוספות


אלגנטיות זה שם המשחק
שילוב מפיל בין אדנית קרמית מתאילנד לבין ניצנית מכבדית, צמח סוקולנטי שמוצאו מדרום-אפריקה. החלוקים הקטנים והמבריקים, שצורתם מזכירה את צורת העלים, משלימים את התמונה.

 


גמדים
יש הבוחרים לשים פסלי ציפורים או חיות בגינתם, אחרים אולי ישקלו שימוש בפסלים מהתקופה הקלאסית, כמו אלה המעטרים את גני אירופה, אבל ללא ספק, פסלי הגינה הפופולאריים ביותר בעולם כולו, הם גמדי הגינה (Garden Gnome). אם חשבתם שבקישוטים אנחנו עוסקים, יתכן וטעיתם. בסיפור של גמדי הגינה שלובים כוחות קדומים, אמונות, היעלמויות, חטיפות, מחתרות זועמות, וכמובן גם הרבה כסף.
למי שעדיין לא קרא הנה הסיפור המלא
 


לבן על לבן
תנו מבט בשילוב הבא: ליריופה כדנית 'מגוון' ובשמת בעלת פרחים לבנים. קומבינציה מוצלחת לתנאי צל עם מעט שמש.

 
 


ההרצאה הבאה

במסגרת חודש עשבים קישוטיים תיערך בגן ההדגמה של המשתלה הרצאה המוקדשת לתחום חדשני זה. ההרצאה משולבת בסיור בגן.
ההרצאה תיערך ביום ו' 8.9.06 בשעה 9:00 בגן ההדגמה
ההרצאה אינה כרוכה בתשלום אך מכיוון שמספר המקומות מוגבל, יש להירשם מראש בטלפונים: 035403434 או 035405723
לוח ההרצאות המלא
 

www.shatil.co.il
לצפיה במכתבים קודמים לחץ כאן
משתלת שתיל, סוף שדרות ויצמן (רח' ז'בוטינסקי), רמת השרון, טלפון: 035403434, 035405723