לקוחות יקרים!
תחביב מופלא הוא גינון, זהו אולי התחום היחיד המשלב טבע, עיצוב, אסתטיקה ועבודה פיזית. גם החידושים רבים: מדי חודש מופיעים צמחים חדשים, הידע מתקדם במהירות וגם תחום הדוממים לגינה מתחדש ללא הרף. משתלת "שתיל" שואפת, כתמיד, לעמוד בחזית החידושים ולהביא אותם עד לבית הלקוח. במכתב זה, המיועד לכם ובאלו שיבואו אחריו, נשתדל להעביר לכם מידע עדכני ורענן ככל האפשר. קריאה נעימה!

סתיו
הסתיו שלנו במישור החוף, אינו בדיוק הסתיו של השירים והסיפורים. לנו אין יערות בגווני כתום-אדום, סופות שלכת או בקרים מכוסי כפור. למרות זאת, בין חמסינים אחרונים ואבק לטיפות גשם ראשונות, מתרחשים דברים מעניינים בגינה.
במצגת "מראות סתיו"
תוכלו לראות חלק מהתרחשויות אלו, כפי שצולמו בגן ההדגמה ובמשתלה, במהלך חודשי הסתיו בשנים האחרונות.

פרחי עונה
משתלת "שתיל" שוקדת בשנים האחרונות על קולקציה גדולה של פרחי עונה מיוחדים. כעת אנו גאים להשיק את הסקירה המקפת ביותר, שפורסמה אי פעם באינטרנט הישראלי, על פרחי עונה. בסקירה תוכלו למצוא למעלה מ-70 זנים ומינים של פרחי עונה חורפיים בלווי תמונות מרהיבות, שצולמו כולן בגן ההדגמה של המשתלה.

עוד על פרחי-עונה
ואם כבר פרחי עונה, למי שעדיין לא הספיק לקרוא, מומלץ בחום לעיין במאמר על פרחי עונה בגינה, שפרסמנו בעבר. במאמר זה אנו סוקרים את מה שצריך לדעת כדי להצליח עם פרחי עונה. החל בתכנון ועיצוב הערוגה וכלה בשתילה ואחזקה נכונה.

מים בסלע
הרבה כבר נאמר על כוחם של מים זורמים, להביא לנמצא בקרבתם שלווה ורוגע. לאחרונה הגיעו למשתלה מבחר פסלים מגולפים באבן מסרי-לנקה ואלמנטים אחרים נוספים, המשתלבים היטב במיכלי המים המפורסמים שלנו. אתם מוזמנים לבוא ולהתרשם.

צמח החודש
בעונה זו עלי הנימפאות (שושנות המים) הולכים ונעלמים והבריכה כבר איננה יפה כאשר היתה בקיץ. דווקא עכשיו צצים על פני המים עלים צרים וארוכים, המחזירים חיים לבריכה. עלים יפים אלו, שייכים לשיבולת המים המפוצלת. הצמח, שמוצאו מדרום-אפריקה, מתנהג בדומה לנימפאות אולם בניגוד להן, הוא מתעורר לחיים ופורח בפרחים לבנים וריחניים  בעונה הקרה, כאשר הן שרויות בשנת החורף.
צמח זה הוא בהחלט כוכב החורף של הבריכה או מיכל המים!
לתמונה המלאה

טבע בבית
הנה לכם רעיון קטן ונחמד: קחו מיכל יפה ואטום למים, שימו בו טוף גס שטוף והניחו עליו בצפיפות מספר בצלים של נרקיסים (מומלץ להשתמש בזן 'זיווה'). את הבצלים יש להניח על הטוף, בלי להשקיע אותם בתוכו. השקו את העציץ במים עד לגובה תחתית הבצל והקפידו לשמור על גובה מים קבוע. מקמו את העציץ בבית ליד חלון מואר ותוכלו ליהנות ממופע החיים של הבצל, מנביטה ועד פריחה.

הרצאות
בחודש זה הגיעה לסיומה סדרת ההרצאות בנושאי גינון, שאנו עורכים לציבור הרחב. במהלך חודשי החורף הסדרה יוצאת לפגרה והיא תתחדש בחודש מרץ. תוכנית ההרצאות החדשה תפורסם באתר בחודש ינואר. מומלץ בחום לכל מי שמעוניין להרחיב את ידיעותיו בתחום הגינון.


עד כאן להפעם - סופשבוע נעים ופורח מצוות משתלת "שתיל"

www.shatil.co.il
משתלת שתיל, סוף שדרות ויצמן (רח' ז'בוטינסקי), רמת השרון, טלפון: 035403434, 035405723