אם אינכם רואים את התמונות במכתב לחצו כאן                                                פברואר 2009

לקוחות יקרים!
עוד ועוד סוקולנטים מצטרפים לשורותינו ואנחנו פשוט לא יכולים לסרב להם! החודש הצלחנו, סוף סוף, לעדכן באתר את כל המינים והזנים שנוספו לנו במשתלה בחודשים האחרונים. אם תגלשו לשם, תוכלו למצוא למעלה ממאה סוקולנטים, כרבע מהם חדשים וכן יותר ממאתיים וחמישים תמונות.

בתמונה: קרסולה 'פגודה וילג'


אומנות בגן!
גלריית אומנות בטבע נוצרת בימים אלו בגן ההדגמה של המשתלה. מעל לעשרים אומנים מציגים יצירות בפיסול קרמי, פסיפס, פיסול בעץ, זכוכית, רשת ובטון, מתכת ואבן. הפתיחה הרשמית תיערך ביום שישי ה-13 למרץ, אבל כבר עכשיו אתם מוזמנים לבקר ולהתרשם. הכניסה חופשית.


גאורה לבנה ננסית
מן הסתם, אין איש שאינו מכיר את הגאורה הקיפחת. מראה גבעוליה הדקיקים והגבוהים המתכסים באביב ובקיץ בפרחים לבנים קטנים, הנראים למרחוק כענן פרפרים וחוסנה ועמידותה לתנאים קשים כיובש וקרקעות דלות הוציאו לה מוניטן רב. כתמיד, כוח רב הינו לפעמים גם חסרון. יכולת הזריעה העצמית של הגאורה הופכת אותה, לעיתים, לסוג של מטרד בגינה הביתית. בשנים האחרונות התוודענו לזני הגאורה הורודים, אשר קצב הצמיחה שלהם מתון יותר ונראה שלפחות חלקם אינם יוצרים ספיח כמו המין הוותיק. בקיץ שעבר הגיע אלינו זן חדש בעל פריחה לבנה, נמוך מהמין הוותיק ולעת עתה נראה שאינו זורע את עצמו, אם כי יש להמתין מספר שנים כדי לומר זאת בוודאות. אתם מוזמנים לנסותו. בתמונה מהסתיו של השנה שעברה, ניתן לראותו פורח בגן ההדגמה, בערוגה של רגלת הגינה.

קרסולה קטנה עם שם גדול
אין כמו הקרסולות! קשה שלא להתפעל ממגוון הצורות והגוונים של עלי המינים השונים השיכים לסוג זה. קרסולה פווסקנס תת-מין רדיקנס הינה קרסולה זעירה וחיננית בעלת צימוח שרוע, עלים קטנטנים הנוטים להאדים בקור וביובש ותפרחות לבנות זעירות המתנשאות על גבעולים אדמדמים. היא מתאימה מאוד לעציצים קטנים או כצמח כיסוי נמוך מתחת סוקולנטים זקופים, הגדלים בעציצים גדולים.
פרטים נוספים


גני חומות, רוחות ואש
"טרהגרם" (Terragram) הינה חברת עיצוב גנים אוסטרלית, הפועלת כבר למעלה מעשרים שנה. אם הינכם מעיינים מדי פעם בספרי עיצוב, סביר להניח שכבר ראיתם פה ושם עבודות שלהם, אותן הם מבצעים לא רק באוסטרליה אלא גם בארצות רבות, כולל ישראל (כך, לפחות, כתוב באתר שלהם). כפי שהם מעידים על עצמם, מטרתם לחדש כל העת והם עסוקים בחיפוש מתמיד אחר פתרונות לא שגרתיים. מי שיעיין בגלריית העבודות שלהם, ייווכח שכך הדבר: בגנים שלהם פני הקרקע מתעקמים, הקירות נראים כאילו עברו רעידת אדמה, אדים ואש פורצים מהקרקע ומים מכסים שבילים ומעברים. גם מי שזו איננה כוס התה שלו יתקשה שלא להתרשם מהיכולת העיצובית והטכנית המופגנת בפרויקטים הללו. מן הפרויקטים הבולטים: גן החומות, הגן האדום, גן האש, ללכת על המים. שווה לתת מבט בספר הסקיצות  שלהם כדי להבין עד כמה רחוק הם מוכנים ללכת.


דברים נחמדים
הנה כמה אביזרים חדשים שנוספו לחנות שלנו:
תיבות דואר עשוית ברזל.

חיות קרמיקה עגומות מבט במראה עתיק, (כאן בתמונה הן נהנות מהמרבד המצוין של בקריס הכדורים 'פיג'ן פוינט')

עציץ שטוח באותו מראה, טוב לצמחים זעירים כגון סוקולנטים שונים, סיגליות וכו'


הברכה מתעוררת
בחודש הקרוב יתחילו צמחי המים להתעורר לחיים בעוצמה רבה, לאחר תרדמת החורף שלהם. בברכות אקולוגיות, ללא פילטרים, תיתכן בשבועות הקרובים התפרצות אצות זמנית, עד שהנימפאות ישלימו את ליבלובן ועליהן יכסו את פני המים. את האצות רצוי לאסוף ביד או בעזרת רשת ולהוציאן מהמים, כדי שלא תפרענה לנימפאות במבצע ההשתלטות שלהן. עכשיו הזמן להוציא, לחלק ולשתול מחדש נימפאות בנות שנתיים או יותר, ממוצא אקלימי ממוזג  כגון: 'אלבידה', 'כרומטלה', 'קולוראדו' (מורנינג סטאר) ו 'בייבי רד'. אנו עושים זאת, מפני שקני השורש שלהן הגיעו למצב של צפיפות יתר בתוך השק. אדמה כבדה, שקי שתילה ודשן תוכלו למצוא במשתלה. הדרכה ניתן לקבל מפאולו.


חלוקה של נימפאה 'קולוראדו'


מבצעי החודש

www.shatil.co.il
לצפיה במכתבים קודמים לחץ כאן

משתלת שתיל, סוף שדרות ויצמן (רח' ז'בוטינסקי), רמת השרון, טלפון: 035403434, 035405723 


להסרה מרשימת הדיוור לחץ/י כאן

Sent by inwise email marketing software