#ClickIfNotSee# #OpenTheMail#

אם אינכם רואים את התמונות במכתב לחצו כאן                                                    יוני 2008


לקוחות יקרים!
מי שביקר אצלנו לאחרונה בוודאי שם לב, שמבחר הסוקולנטים שלנו הולך וגדל מחודש לחודש. בשנתיים האחרונות, לאחר שהבנו שהשוק הישראלי מתעלם כמעט לחלוטין מקבוצת צמחים חשובה זו, חרשנו את הארץ וביקרנו במשתלות נידחות, גנים בוטניים ואוספים של אספנים פרטיים, כדי שנוכל להציג אצלנו למכירה מבחר גדול ומעניין. במקביל, השקענו מאמץ רב בזיהוי שמות המינים והזנים ובאיסוף מידע עליהם. החודש אנו מעלים לראשונה לאתר סקירה של למעלה משמונים מינים וזנים שונים ועוד היד נטויה. אתם מוזמנים להיכנס.

 

אפרופו סוקולנטים – את ההרצאה הבאה שלנו יעביר שמוליק מתתיהו, יושב ראש אגודת חובבי הקקטוסים והסוקולנטים בישראל, אשר יפתח צוהר לקבוצת צמחים מרתקת זו ויסביר כיצד לגדלם בתנאי הארץ.
ההרצאה תיערך ביום ו' 11.7.08, בשעה 9:00 בגן ההדגמה.
ההשתתפות אינה כרוכה בתשלום. מכיוון שמספר המקומות מוגבל, יש להירשם מראש בטלפונים:  03-5403434 או 03-5405723
 


בואו ציפורים
חדש בשתיל - תיבות קינון, מתקני האכלה תלויים, סטנדים להאכלה, מתקני מים ועוד שלל מוצרים, שיהפכו את גינתכם לגן עדן לציפורי הבר החינניות של ארצנו

 


היביסקוס אמפיבי
היביסקוס למים? מסתבר שכן! היביסקוס מזהיר (Hibiscus coccineus), שמוצאו בדרום-מזרח ארה"ב, הוא בן-שיח בעל עלים מאוצבעים ופרחים גדולים ואדומים, הנפתחים לקראת סוף הקיץ. כאשר מגדלים אותו במים הוא מגיע לגובה של 1.3-2 מטר ולמרות גובהו הוא מסתפק במיכל בגודל 10 ליטר ויכול לחיות בו שנתיים-שלוש ללא צורך בשתילה מחדש. בסתיו מקבלים הגבעולים העבים גוון אדמדם, המוסיף יופי לבריכה. עם בוא החורף הצמח מתייבש וממתין להתעוררות האביב. ניתן לגזום אותו סמוך לבסיסו או להשאירו כך עד חודש מרץ ואז לבצע את גיזום החידוש. עוד תמונות

 


אנגלוניה קומפקטית
מאז שהופיעה, לפני שנים לא רבות, נמצאת האנגלוניה בארה"ב בחזית הפיתוח של צמחי קיץ פורחים לאזורים חמים. המילה האחרונה בתחום, אליה התוודענו בקיץ שעבר, הם זנים קומפקטים בגובה 50-40 ס"מ בגווני סגול, וורוד ולבן, שפריחתם ארוכה ושופעת והם מתאימים מאוד לשתילה כעונתיים בעציצים ובאדניות. הם טובים גם לשתילה בגינה, כל עוד האדמה מנוקזת היטב וההשקיה איננה מוגזמת. הם זקוקים לשמש מלאה או לחצי יום שמש ומגיבים טוב לדישון קל. צמחים ששתלנו בקיץ שעבר בגן ההדגמה, התחדשו לאחר החורף, אם כי ההתחדשות היתה איטית ורק בעונה זו הם שבו לפרוח. ניתן, כמובן, לגדלם גם כעונתיים קיציים ולהוציאם עם סיום העונה.
 


תמונת החודש
שלושה צמחים חדשים ומסקרנים מהשנים האחרונות: ריחן 'מג'יק מאונטיין', באומאה רוביגינוזה 'מגוון' ומיסקנתוס סיני זן קונדנטוס 'קברט' יוצרים יחדיו פסיפס מעניין של מרקמים וצבעים. לא משעמם אצלנו!
 


ישנה-חדשה
לפופית לבנה (Ipomoea alba) הינה צמח טרופי מטפס, מהיר וותיק. בעבר נקראה במחוזותינו 'יפה-ליל שיכני' אך כיום כמעט שאיננה מוכרת. בשעות הלילה נפתחים פרחיה הענקיים והלבנים דמויי החצוצרה ומפיצים ריח ניחוח נעים. היא נוטה קצת לשתלטנות, לכן רצוי להתאים לה מרחב טיפוס בו לא תתחרה ותחנוק צמחים חלשים ממנה. גיזום לעיתים קרובות יכול לשמור אותה תחת שליטה. בחורף, במישור החוף, עלוותה נצרבת ומתחדשת באביב. באזור ההר היא עלולה למות. זקוקה לשמש מלאה או חצי יום שמש, השקיה מועטה עד בינונית.
 


צמחים במכתבה
לכבוד עליית הסוקולנטים לאתר אנו מעשירים את מאגר הרקעים למכתבת המחשב בחמישה רקעים חדשים, המבוססים על ציורים עתיקים של נצחה, אלווי, צבר ורגלנית אפריקנית. תיהנו.
 


מבצעי החודש
 

 

נכון, כבר הראנו פה בעבר קיפודים לגינה, אבל מה אפשר לעשות כאשר הם ממשיכים להגיע והם כאלה מקסימים...
 
סוף שבוע נעים

www.shatil.co.il
לצפיה במכתבים קודמים לחץ כאן
משתלת שתיל, סוף שדרות ויצמן (רח' ז'בוטינסקי), רמת השרון, טלפון: 035403434, 035405723 

#LongUnsubscribe#