אם אינכם רואים את התמונות במכתב לחצו כאן                                                         יוני 2009

לקוחות יקרים
אדניון נפוח הינו סוקולנט מוזר ומרהיב כאחד. שמו: אדניון (Adenium obesum), נגזר מהשם הערבי "עדן" ויתכן שהצמח עצמו הוא שהעניק את השם לעיר הנמל הדרומית של תימן, ממנה הגיעו למערב שתילי האדניון הראשונים.
לאדניון, המכונה גם שושנת המדבר, גזע בשרני המתעבה במשך השנים ומקבל מראה פיסולי ומיוחד. כיאה לבן משפחת ההרדופיים, עליו ירוקים ומבריקים ובמהלך הקיץ הוא פורח בפרחים גדולים בגווני ורוד וארגמן (בהתאם לזן). האדניון רגיש לקור, אך בתנאי מישור החוף ישרוד את החורף בחוץ, כל עוד ישמר בית השורשים שלו יבש לחלוטין. משום כך רצוי לגדלו במיכל, אותו מציבים בקיץ במקום פתוח עם שמש מלאה או חצי יום שמש ואילו בחורף ניתן להשאירו בחוץ, כל עוד לא יירטב כלל ממי הגשם.  למרות שהצמח עמיד ליובש רצוי, בעונת הקיץ, לתת לו השקיה סדירה - כך יתפתח מהר ופריחתו תהיה שופעת. בעבר צמח זה היה נפוץ למדי בארץ אך כנראה משום שצרכיו המיוחדים בעונת החורף לא הובנו די הצורך, הוא הלך ונעלם מהשוק, עד שבשנים האחרונות הפך נדיר למדי. כעת, אנו שמחים להציגו שוב למכירה, בתקווה שבשנים הבאות נוכל כבר להציג גם פרטים בוגרים ומרשימים במיוחד.
פרטים נוספים


מבצעי החודש לחברי המועדון בסימן חיסכון במים
15% הנחה על כל מבחר הסוקולנטים שלנו. הצמחים האולטימטיביים לחסכון במים!
15% הנחה על חומרי חיפוי אורגנים לקרקע, המקטינים את אידוי המים ומונעים נביטת עשבים. החומרים במבצע: שבבי אורן, איקליפטוס או הדרים
15% הנחה על "גרינית" תוסף קרקע לחסכון במים
למבצעים נוספים לחץ כאן


חסכון מקוון
טפטפת, אתר חדש שעלה לרשת, מגדיר עצמו כמיזם הנועד להיות אחת מן התשובות לצורך הלאומי בחיסכון במים בתחום השקיית הגינה. מנויי האתר מקבלים מדי חודש עדכון לתוכנית ההפעלה של המחשב, המותאמת לגינתם ולאזור מגוריהם. העדכון הוא פשוט לביצוע, מיידי ומאפשר לחסוך מאות שקלים בשנה!!!
באתר תמצאו גם חומר קריאה מעניין בנושא החיסכון במים בגינה הביתית, מידע שנאסף ונכתב ע"י טובי המומחים בתחום. חלק זה באתר פתוח לגולשים שאינם נמנים עם מנויי האתר.
מבצע ללקוחות שתיל
לקוחות שתיל יכולים ליהנות כעת משובר מינוי מתנה, המקנה מינוי חינם למשך חודשיים לשרות "המייל החודשי" של אתר טפטפת. שרות זה, המסתמך על נתוני הגינה שלכם, ידריך אתכם מדי חודש כיצד לחסוך מים ויאפשר לכם חסכון שנתי של 20% - 50% בהוצאות על מי ההשקיה. בקשו את השובר בקופת המשתלה.
לאתר טפטפת


אוזן דוב סילבר ליינינג מתוך גלריית צמחים חסכנים במים באתר טפטפת. צילום: נורית חרמון


ענן ורוד
אין עוד צמח בעל מופע פריחה שכזה! הביטו בתמונה וראו כיצד שיבולי הפריחה האווריריות יוצרות מעין ענן עשן ורוד, הנע קלות ברוח. מולנברגיה קפילאריס (Muhlenbergia capillaries), עשב קישוטי אשר עדיין לא זכה במחוזותינו לכבוד הראוי לו, הינו צמח שמוצאו בדרום ארה"ב, מזרח מקסיקו ואיי הודו המערבית. כמו צמחים אחרים, המגיעים אלינו מאזורים אלו, הוא מתאים ליובש ולחום רב ומצטיין בעמידות גבוהה לתנאים שונים.
בדומה לעשבים קישוטים אחרים, במהלך הקיץ הוא מפתח מעין מזרקה של עלים דקיקים בגוון ירוק אפרפר בגובה וברוחב של כ-70 ס"מ. נאה ויעיל, אך לא שוס גדול. אבל אז, עם בוא הסתיו, מופיע על הצמח ענן הפריחה המדובר וממסמר את עיני המתבונן. נראה שלמולנברגיה יש פוטנציאל גם בגינון הציבורי: היא מסתפקת במועט ויכולה להצליח בתנאים קשים למדי (בתנאי שתישתל בשמש מלאה). בעונת החורף הצמח מתייבש ונותר זקוף ואפילו אז מראהו החורפי מעניין. באביב המוקדם יש לבצע בה גיזום חידוש נמוך, כדי להתחיל את העונה חדשה בצימוח רענן.חדש בשתיל - פלקטרנתוס 'מונה לוונדר'
החודש הגיע אלינו זן חדש של פלקטרנתוס, שפותח בשנים האחרונות בגן הבוטני Kirstenbosch שבדרום אפריקה. לפי ההתלהבות שבה מדווחים אתרים ברשת מחו"ל על היכרותם הראשונה, נראה כי מדובר פה בכוכב. האם זה נכון גם לגבינו? ימים יגידו. פלקטרנתוס 'מונה לוונדר' הינו צמח רב-שנתי בעל עלים מבריקים וכהים, ירוקים בצידם העליון וסגולים בצידם התחתון. מן האביב עד הסתיו מופיעים מעל העלים היפים שפע של פרחים צינוריים בגווני סגול-לוונדר. בהתרשמות ראשונית, נראה כי הפלקטרנתוס יכול לשמש בעיקר כצמח פורח למיכל בתנאי צל עם מעט שמש או חצי יום שמש. הוא צפוי לגדול לגובה ורוחב של 50-70 ס"מ וזקוק להשקיה סדירה ויתכן שאף מרובה. אתם מוזמנים להתרשם.מאסטר בלאסטר
והנה עוד עולה חדש שהגיע אלינו מדרום אפריקה: אגפנתוס אינפרטוס 'סטיבי'ס וונדר' (שום קשר לזמר המהולל) הוא זן בעל פריחה גדולה בצבע סגול כהה במיוחד. בניגוד לאגפנתוסים האחרים, אותם אנו מכירים, עליו של מין זה נעלמים בחורף ומתחדשים באביב. גובה העלים 50-60 ס"מ, גובה בפריחה: 1 מ'.זברה קטנה
תראו את הסוקולנט הקטן והחביב הזה, שיכול לחיות אפילו בתוך הבית. אתם צריכים להיות באמת מוכשרים כדי לא להצליח איתו. גם אם תשכחו להשקות אותו ימים רבים, הוא לא יתחשבן איתכם כלל. התאימו לו עציץ יפה, שיבליט את דוגמת הזברה המתוחכמת שלו, מצאו לו מקום מואר היטב על אדן החלון ואחר כך, כל מה שנותר הוא לבהות בו בהנאה זמן רב מבלי לנקוף אצבע. רק בתחום אחד ההוורתיה המפוספסת איננה סלחנית כלל - היא שונאת השקיית יתר וכאשר מי ההשקיה נותרים בצלחת או לא מתנקזים מן העציץ, היא עלולה לכעוס ממש.
פרטים נוספיםהג'ינג'י הגיע סוף סוף
על יופיו של חלבלוב מילי, מכלואים תאים, כבר הכברנו כאן מילים לרוב וגם הללנו את עמידותו ליובש ואת יכולתו ליצר מופע פריחה מרהיב לאורך זמן רב (תופעה שאינה שכיחה בקרב הסוקולנטים).
כעת, לאחר תקופה ארוכה של חיפושים, הצלחנו לשים את ידינו על הזן הכתמתם הזה, תוספת מרעננת לגווניי האדום, הורוד, הלבן והקרם שכבר נמצאים אצלנו באופן שוטף.

                                               סוף שבוע נעים מצוות משתלת שתיל.

www.shatil.co.il
לצפיה במכתבים קודמים לחץ כאן

משתלת שתיל, סוף שדרות ויצמן (רח' ז'בוטינסקי), רמת השרון, טלפון: 035403434, 035405723 להסרה מרשימת הדיוור לחץ/י כאן

Sent by inwise email marketing software