אם אינכם רואים את התמונות במכתב לחצו כאן                                                 אוקטובר 2008

לקוחות יקרים!
מזג האוויר מתחיל להתקרר ואוהבי העונתיים יכולים סוף-סוף לתלוש את אחרוני פרחי העונה שהצליחו לשרוד את כל הקיץ הארוך והאכזר, להביט בערוגות החשופות ולחשוב על העונה הטובה המתחילה עכשיו. כל מי שכבר שתל פרחי עונה, יודע שהמבחר של פרחי העונה החורפיים-אביביים גדול ומעניין בהרבה מאלו הקיציים. אנו ממליצים לכם לשוב ולרענן את זיכרונכם במגוון האפשרויות והשילובים שתוכלו ליצור עכשיו. באגף העונתיים שלנו תוכלו למצוא סקירה מקיפה של כשבעים וחמישה מינים וזנים שונים וגם ללמוד מה הם כל השלבים שיש לבצע כאשר רוצים לתכנן ולשתול ערוגה של פרחי עונה. בהצלחה!
סקירת עונתיים חורפיים
הכול על פרחי עונה

בתמונה: מרגנית מונל, חרצית שיחית, טבק מכונף וורבנה ארגנטינית פורחים יחדיו בגן ההדגמה באביב שעבר.


סברס משודרג
צבר הוא צמח בעל נוכחות חזקה - או שמתים עליו או שמתעבים אותו. הבעיה היא, שגם אלו היודעים להעריך את יופיו הפיסולי, את עמידותו יוצאת הדופן ואת פרחיו המרהיבים, מתקשים להתלהב מקוציו האכזריים. לאחרונה הוספנו לקולקציית הסוקולנטים שלנו מין חדש, שעדיין לא הצלחנו לזהותו. מין, או זן זה, הינו נטול קוצים והוא קטן באופן משמעותי מהצבר המצוי (סברס), הגדל בשדות ארצנו. תראו בתמונה כמה טוב הוא נראה בעציצים גדולים וזה עוד לפני שהוא פורח. דרך אגב, אם במקרה החלטתם להעדר מהבית למספר שבועות ולא דאגתם לו להשקיה – אין שום בעיה, הוא יחייך אליכם שתחזרו ולא יבוא אליכם בטענות.


פרפוגיום יפני
הנה צמח שאנו מחכים לו כבר זמן רב - הפרפוגיום היפני מסתובב בארץ כבר מספר שנים, אך רק לאחרונה החלו לגדלו באופן מסחרי ואנו שמחים להוסיף אותו למבחר צמחי הצל שלנו. הפרפוגיום הינו צמח רב-שנתי ממשפחת המורכבים שמוצאו, כפי שמעיד שמו, מיפן. הוא פורח בסתיו על גבעולי פריחה גבוהים בפרחים צהובים דמויי סביון, אך עיקר יופיו בעליו הגדולים, העגולים והמבריקים, דמויי הכליה. הפרפוגיום מתאים לצל מלא ונוכחותו לצד שרכים, דיאנלות, כריכים וצמחי צל נוספים תוסיף עניין רב לגינת הצל. זהו גם צמח, הנראה נהדר בעציצי חרס וקרמיקה ויכול לחיות זמן רב בעציץ ללא צורך בחלוקה ובשתילה מחדש. גובה: 60 ס"מ, רוחב: 60-90 ס"מ. זקוק להשקיה סדירה, לקרקע עשירה ומנוקזת היטב. שווה לנסות!

עסקי אויר
ככה זה בעסקי אויר, הטילנדסיות, המכונות גם צמחי אויר, כבר היו פה בעבר ולפתע נעלמו. כעת הן חוזרות ותוכלו למצוא אותן במשתלה במבחר צורות, גדלות יחדיו על ענפי עץ יבשים או על אבנים.


חדשות ולא מזוהות
ואלו, כנראה, סטפליות חדשות שהגיעו למחלקת הסוקולנטים שלנו (מישהו יכול לעזור לנו להגדיר אותן?) תראו איזה פרחים מיוחדים יש להן והן גם מתנהגות כקשוחות למדי. בעתיד בוודאי נוכל לספר לכם עליהן יותר.
סוקולנטים נוספים באתר שתיל


יצרני הקיפודים אינם נחים על זרי הדפנה
הנה עוד קיפודים, בעלי מבט מודאג, שנתפסו על חם בערוגת הסיגל הקיסוסי (סיגלית אוסטרלית).

סוף שבוע נעים

www.shatil.co.il
לצפיה במכתבים קודמים לחץ כאן

משתלת שתיל, סוף שדרות ויצמן (רח' ז'בוטינסקי), רמת השרון, טלפון: 035403434, 035405723 


להסרה מרשימת הדיוור לחץ/י כאן

Sent by inwise email marketing software