אם אינכם רואים את התמונות במכתב לחצו כאן                                                 אוקטובר 2009

לקוחות יקרים!
מי שביקר אצלנו לאחרונה בוודאי שם לב שמחלקת המיכלים שלנו מתעדכנת ומתרחבת כל הזמן. עכשיו עידכנו גם את הקטלוג באתר ואתם מוזמנים לתת מבט בכל מה שחם ויכול לשדרג את הצמחים שלכם בגינה, במרפסת ובבית.  י

 

עיצוב
אפרופו מיכלים, הנה דוגמא ליופי של דברים שאפשר ליצור בשילוב נכון בין צמחים למיכלים: עתר, גננית, מעצבת נוף ובעלת חברת הגינון "פרח משוגע", מציגה באתרה מספר פרויקטים, אשר חלקם מבוססים על שילובים מעניינים בין צמחים למיכלים. מעניינת במיוחד היא גינת גג עירונית, בה נשתלו צמחים סוקולנטים, הנחשבים כצמחים האולטימטיבים לגינות גג מעוטות אחזקה והשקיה, במיכלי קרמיקה לא שגרתיים בצבעים עזים. התוצאה, כפי שתוכלו לראות: מרעננת, צבעונית וקלה לתחזוקה.

צמחים חדשים
הנה שני צמחים חדשים שהגיעו אלינו רק החודש. כל המידע המוצג כאן הוא ראשוני לחלוטין וכתמיד, הוא מועט ואף יתכן שחלקו שגוי. האם יעמדו במבחן הזמן או שמא יתגלו כחסרי ערך? נצטרך להמתין בסבלנות ולהתבונן. אתם מוזמנים לנסות.

היביסקוס הטרופילה (Hibiscus heterophylla) הינו שיח או עץ קטן, ירוק-עד, שמוצאו מאוסטרליה. פורח בקיץ ובסתיו בפרחים גדולים וצהובים עם לב כהה ומתאפיין בעלים ארוכים, צרים, נוקשים וקוצניים מעט, בצבע ירוק כהה. הוא מתאים לתנאי שמש מלאה או חצי יום שמש ויכול להגיע לגובה של 3-6 מטר ולרוחב של 2-4 מטר. כפי הנראה, מגיב היטב לגיזום וניתן לעצבו כעץ קטן.


גבנון 'ויינסו'
(Cuphea 'Vienco') הינו צמח רב-שנתי, הפורח מהאביב עד הסתיו בפרחים קטנים בצבעי ורוד, אדום או לבנדר.
מתאים לשמש מלאה או חצי יום שמש, גובה: 60- 50 ס"מ, מתאים בעיקר כצמח פורח למיכלים. זקוק להשקיה בינונית ורגיש לקרה.

 

השקנאים נחתו עם שחר
נראה שכמה מהעופות הנודדים הללו החליטו לנחות ולהתישב אצלנו בשתיל. ראו, למשל, את הבחור הזה, שסידר לעצמו קן נוח בין ענפי הקריפטברגיה האדמדמים. קוצים אינם מכאיבים למי שיש לו ישבן מקרמיקה.זר קוצים כואב
לא ממש יפתיע אותנו לגלות, שזר קוצים כואב זה לא בדיוק מה שאתם מחפשים לגינה שלכם, אבל בכל זאת, היינו רוצים שתשימו לב לאגבה הזו: כואב? ללא ספק! אבל גם מרהיב לא פחות. אגבה מקרואקנטה (Agave macroacantha), כפי שמעיד שמה, מצוידת בקוצים שחורים, ענקיים וחסרי רחמים בקצות העלים. אם זה לא מספיק מאיים, מן הסתם תשמחו לדעת, שהיא משתייכת לקבוצת האגבות, אשר מסוגלות לייצר סביבן המוני ילדים, שכל אחד מהם, כפי שוודאי כבר ניחשתם, מצויד גם הוא באותם קוצים, הממתינים בסבלנות אין קץ ליד תועה. אם כך, מדוע בכלל אנו מספרים לכם עליה? ראשית: היא פשוט יפה, שנית: כבר נוכחנו לדעת,שישנם לא מעט אנשים, שצמחים אכזריים כאלה פשוט "עושים להם את זה" ושלישית, יש לנו טיפ קטן להציע: מומלץ מאוד לגדל אגבות דוקרניות במיכלים ולא באדמה. לא רק בגלל שהן נראות מרשימות במיוחד כאשר מתאימים להן עציץ המחמיא לצורתן אלא גם, בעיקר, מפני שהמיכל מרסן את אופיין המרושע בכך שהוא מגביל את ההתרבות שלהן ומאפשר לבצע בהן, ביתר קלות (הכל יחסי כמובן), גיזומי ניקוי ודילול לפי הצורך.עדעד עצי
האם ידעתם שלעדעד הקנרי, אותו צמח רב-שנתי ותיק ואהוב, בעל תפרחות האלמוות הכחולות, יש בארץ קרוב משפחה, הדומה לו במאוד אך בכל זאת שונה? העדעד העצי
(Limonium arborescens) הובא לארץ ע"י סימה קגן מהאי טנריף באמצע שנות התשעים ואנו מגדלים אותו בהצלחה, בגן ההדגמה, כבר שנים רבות.
זהו צמח רב שנתי, חזק וחסכן במים, המפתח מספר גזעים ויכול להגיע לאחר מספר שנים לגובה של 1-1.5 מטר.
חוסנו, תקופת הפריחה הארוכה, הנמשכת בין הסתיו לתחילת הקיץ ועמידותו ליובש ולרסס ים הופכים אותו לצמח חובה בכל גינת רב-שנתיים.
פרטים נוספים באתר של סימהפינת הצנצנת - פרחי סוף הסתיו
קרקפות גיירדיה ממולענת, שעלי הכותרת שלה נשרו זה מכבר ושיבולים אדמדמות של זיף-נוצה זיפני 'ארגמני', שניהם פרחים של צמחים מצטיינים וחסכנים במים, עליהם עוד נרחיב את הדיבור במכתב אחר, מאכלסים בנון-שלנטיות צנצנת ריבה משומשת ומשמחים את הלב לא פחות מצמחי קטיף אצילים ומפונקים, הגדלים בחממות.


קטנטנים
עציצים קטנים יוצרים אפקט נאה כאשר הם מוצבים יחדיו בשורה. בתמונה שלושה עציצי קרמיקה זעירים עם אלווי מגוון.

www.shatil.co.il
לצפיה במכתבים קודמים לחץ כאן

משתלת שתיל, סוף שדרות ויצמן (רח' ז'בוטינסקי), רמת השרון, טלפון: 035403434, 035405723 

Sent by inwise email marketing software